Aktuality v knihovně

ZIMNÍ ČTENÍ

20.01.2023

Srdečně zveme rodiče nebo prarodiče s dětmi na první společné čtení do knihovny. Děti se dozví něco o zimních spáčích, dále je připraveno živé čtení pohádek a poté možnost prohlížet si knížky v dětském oddělení. Těšíme se na příjemné, společné posezení v knihovně.

Cestopisná přednáška mladého studenta, cestovatele Petra Kaděry. Už po několikáté přijde za námi a tentokrát se můžeme těšit na cestování po národních parcích Kanady a USA. Zjistíme, co všechno se dá stihnout a vidět za 5 týdnů na cestě dlouhé téměř 13 000 km, co se třeba stane, když si na dálnici nehlídáte tachometr nebo proč nakonec...

Hudebně literární podvečer "VZPOMÍNÁNÍ NA EMILA ZÁTOPKA" - ukázky z knihy Richarda Kozohorského a písničky o sportu.

Cestopisná přednáška o Islandu, kterou připravil pan Petr Kaděra. Na přednášce společně zavítáme k přírodním krásám Islandu, mezi něž patří rozmanitá sopečná krajina, vodopády, krátery, ledovce, sopky a další. Zchladíme se u ledovcové laguny, zmokneme pod vodopády, vyšplháme na duhové hory, a nakonec nás rozpálí žhavá láva sopky Fagradalsfjall.

Vážení čtenáři, na začátku dubna naše knihovna přešla na celosvětově rozšířený knihovní systém KOHA, který má nový registrační a výpůjční systém i online katalog. S touto změnou se pojí různé změny, a ty nejzásadnější vám chceme nyní představit:

Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR vyhlašuje již třináctý ročník akce Březen - měsíc čtenářů. Tato celostátní akce je zaměřena na podporu a propagaci četby a řada knihoven připravuje speciální akce. I my máme připravený zajímavý program.

Hudebně literární podvečer "LÁSKA A SOUCIT VE SVĚTĚ ZVÍŘAT" - myšlenky a poznatky prof. Ing. Jaroslava Petra s písničkami různých žánrů právě o zvířatech.

Zavřeno

14.02.2022

V pondělí 21. února bude knihovna z provozních důvodů uzavřena.